Nowe Produkty

Nowe Produkty

Gresy wielkoformatowe

Czym jest gres wielkoformatowy?

Gres wielkoformatowy obiegowo nazywany też płytami XXL to ten o powiększonym formacie. Jego wymiary zaczynają się już od 60x60cm, a kończą nawet na 160x320cm. Dostępny w wielu kolorach, wzorach i o zróżnicowanej fakturze stają się coraz częściej wybieranym materiałem wykończeniowym. Popularność gresu wielkoformatowego wynika przede wszystkim z dużych możliwości aranżacyjnych, jakie daje. Pozwala on kreować niesamowite projekty w każdym domowym i biurowym pomieszczeniu.  Montowany na podłodze, ścianach, schodach czy tarasie tworzy jednolitą powierzchnię. Ta nie tylko stanowi dekorację wnętrza i eleganckie tło dla mebli i akcesoriów, ale także jest łatwa w utrzymaniu w czystości i konserwacji.

Płytki XXL – przepis na modne wnętrze

Płytki wielkoformatowe to sposób na modną aranżację. Dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej - od monokolorowych białych, szarych, czarnych, do tych imitujących naturalny kamień, beton czy metal są ciekawym sposobem na wykończenie nie tylko podłóg, ale także ścian czy schodów. Fani najmodniejszych aranżacji na tych powierzchniach kładą gresy jodełka oraz płytki heksagonalne, natomiast miłośnicy klasyki chętnie sięgają po te imitujące marmur lub granit. Te wzory dostępne są w wersji poler, mat, lappato czy w strukturze kamienia. Sprawia to, że gresy XXL to dobry wybór zarówno do wnętrz urządzonych w klimacie rustykalnym, jak i skandynawskim, boho. Wielkoformatowy gres sprawdzi się również w nowoczesnych i industrialnych aranżacjach, a także będzie pasował do eleganckich wnętrz glamour.

Płytki wielkoformatowe – gres o wielu zaletach

Gresy podłogowe i ścienne wielkoformatowe pochwalić mogą się wieloma zaletami. Jedną z tych najważniejszych jest optyczne powiększenie pomieszczenia. Świetnie sprawdzą się więc w kawalerce czy małym biurze. Wbrew pozorom ich duży rozmiar nie będzie stanowił problemu w montażu. Kafle można bowiem dowolnie przycinać, skracać czy nadawać wzór. Problemu nie stanowi też ich układanie na podłodze czy ścianie. Z montażem gresu XXL może poradzić sobie nawet jedna osoba bez doświadczenia we filizowaniu, o ile dysponuje odpowiednim sprzętem. 

Niepowtarzalne cechy wielkoformatowego gresu

Gres XXL wyróżnia się nie tylko wysoką estetyką, ale i doskonałymi parametrami technicznymi. Wiele modeli ma grubość 9 a nawet 10 mm, co przekłada się na dużą wytrzymałość. Ta jest jeszcze większa, jeśli płytka jest wzmocniona warstwą włókna szklanego, które uodparnia powierzchnię na warunki atmosferyczne, a nawet ogień. Dzięki temu wykorzystać można je jako gresy tarasowe, materiał wykończenia elewacji czy schodów zewnętrznych. Płytki wielkoformatowe charakteryzują się również niską nasiąkliwością i niemal zerową porowatością, co pozwala bezpiecznie układać je w miejscach o podwyższonej wilgotności np. kuchni oraz łazience. 

Aktywne filtry