Gresy jodełka

Gresy jodełka – klasyczne i wciąż modne

Historia popularnej jodełki sięga czasów starożytnych. To właśnie wtedy wzór przypominający literę V zaczął pojawiać się w budynkach mieszkalnych. Dziś jest on najpopularniejszym wyborem nie tylko do salonów. Wzór ten zdobi również gresy do łazienki, kuchni, przedpokoju, a także płytki zewnętrzne czy przeznaczone do pomieszczeń użyteczności publicznej. Jednak bez względu na to, gdzie zostaną położone, wszędzie będą przykuwać wzrok i upiększać pomieszczenie. Nadadzą mu też praktyczności i funkcjonalności, bowiem gresy jodełka są trwałe, solidne i odporne m.in. na ścieranie, uszkodzenia, odbarwienia.

Awangardowy dekor w nowoczesnym wydaniu

Wzór jodełki znany jest od lat. Charakteryzuje się przycięciem pod kątem 45 stopni. Tak naprawdę jednak gresy w jodełkę można układać na wiele sposobów. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest styl klasyczny, czyli angielski, który nakazuje, aby krótsze boki łączyły się z dłuższymi pod kątem prostym. Inne rozwiązania to jodełka francuska oraz węgierska. Te sposoby montażu gresu doskonale sprawdzą się zarówno na podłodze, jak i ścianach. Powierzchnie te mogą być nimi pokryte w całości lub tylko w części. 

Dostępny w naszym sklepie gres jodełka można wykorzystać do tworzenia gradientów lub kontrastowych wzorów, ożywających minimalistyczne aranżacje. Położone na całej powierzchni ściany lub podłogi będą natomiast stanowiły zabawny twist nowoczesności i tradycji. Świetnie odnajdą się w pomieszczeniach zaaranżowanych w stylu skandynawskim, nowoczesnym, industrialnym, rustykalnym czy boho. Stanowią też kontrastujące tło dla prostych w formie mebli czy designerskich dodatków.

W naszym sklepie znajdziesz jednak gresy jodełka nie tylko do domowych pomieszczeń, ale i na zewnątrz. Te w wersji mrozoodpornej doskonale sprawdzą się na schodach wejściowych, balkonach, tarasach czy w ogrodzie. Eleganckie, a jednocześnie odporne na częste zmiany temperatury i wilgoć są eleganckim wyborem na lata.

Gresy jodełka – płytki, które imitują drewno

Gresy jodełka to najczęściej płytki drewnopodobne. W naszym sklepie ten typ kafli zamówisz w wielu odcieniach np. drewna sosnowego, bukowego czy dębowego. Możesz też zdecydować się na płytki imitujące inne naturalne materiały takie jak marmur czy granit lub też monokolorystyczne: białe, czarne, szare, beżowe, brązowe. Wszystkie modele posiadają takie same rozmiary oraz regularne brzegi, przez co uzyskanie perfekcyjnego wzoru nie jest trudnym zadaniem. Szerokie możliwości wyboru dają liczne opcje aranżacyjne i pozwalają dopasować gresy jodełka do wielu pomieszczeń. W salonie, jadalni czy sypialni z powodzeniem zastąpią one tradycyjne panele lub parkiet, gwarantując wysoką odporność na ścieranie i perfekcyjny wygląd na długie lata. Płytki jodełka spiszą się też w kuchni, łazience czy korytarzu. Odporne na wilgoć i łatwe w pielęgnacji będą praktyczne i wygodne w codziennym użytkowaniu.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Szukaj