Filtruj według

Cena

Cena

  • 89,00 zł - 308,00 zł

Wykończenie

Wykończenie

Format

Format

Zastosowanie

Zastosowanie

Kształt

Kształt

Wzór

Wzór

Pomieszczenie

Pomieszczenie

Nowe Produkty

Nowe Produkty

PŁYTKI IMITUJĄCE KAMIEŃ

Płytki imitujące kamień to materiał, który coraz częściej wybierany jest do aranżacji zewnętrznych i wewnętrznych. Dzięki swojemu naturalnemu wyglądowi i wysokiej jakości doskonale komponują się z wieloma stylami aranżacyjnymi a w szczególności modną estetyką bliską naturze. 

Czy warto zdecydować nie na płytki imitujące kamień?

Płytki imitujące kamień posiadają wiele zalet, dzięki którym stają się coraz popularniejszym materiałem. Przede wszystkim zapewniają trwałą i odporną na trudne warunki nawierzchnię, która nie traci na wyglądzie i cechach użytkowych nawet po wielu latach użytkowania. Charakteryzują się naturalnym, kamiennym wyglądem przy zachowaniu gładkości i łatwości w utrzymaniu czystości. Są wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i wahania temperatury.

Wysokiej jakości płytki naśladujące kamień nie ustępują wyglądem naturalnym materiałom, jednocześnie charakteryzując się nieporównywalnie niższą ceną i łatwiejszą konserwacją. Dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, różnych fakturach i wykończeniach. Mogą imitować granit, marmur, piaskowiec, trawertyn i wiele innych gatunków kamieni. Można je stosować zarówno na elewacjach czy jako płytki tarasowe, jak i do aranżacji wnętrz we wszystkich pomieszczeniach. Tworzą trwałą i estetyczną powierzchnię zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynków.

Różnorodność płytek imitujących kamień

Płytki imitujące kamień to uniwersalny materiał do aranżacji mieszkań i domów w stylu rustykalnym, czy skandynawskim. Dobrze sprawdzają się również w przypadku wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych. Zróżnicowana kolorystyka pozwala wykorzystać je w każdym wnętrzu. Największą popularnością cieszą się płytki do złudzenia przypominające marmur w jasnej kolorystyce. Projektanci coraz chętniej sięgają również po płytki imitujące kamienie w intensywnych barwach takich jak granat czy szmaragd.

Czy warto wybrać płytki imitujące kamień na podłogę w kuchni

Płytki imitujące kamień to ciekawa propozycja na podłogę w kuchni. Mają one wiele zalet, które sprawiają, że doskonale sprawdzają się w tym pomieszczeniu:

• Są odporne na działanie wody i zabrudzenia. Doskonale znoszą wilgoć i plamy, które często pojawiają się w kuchni.

• Są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nie ulegają łatwo zarysowaniom i wgnieceniom mimo częstego użytkowania.

• Dostępne w wielu wzorach, kolorach i wykończeniach imitujących m.in. granit, trawertyn, piaskowiec czy marmur. Umożliwia to dopasowanie podłogi do aranżacji i mebli.

• Łatwe w utrzymaniu w czystości. Mają gładką, zmywalną powierzchnię, którą szybko wyczyścisz. Częste mycie i dezynfekcja nie stanowi dla nich problemu.

Na podłogę w kuchni najczęściej wybierane są kafle o wyglądzie surowego, ciemnego granitu, jasnego marmuru i ciepłego, trawertynu lub piaskowca. Te warianty płytek gresowych pasują do mebli kuchennych o nowoczesnym wykończeniu na wysoki połysk oraz drewnianych, matowych frontów w naturalnych barwach.

 

Aktywne filtry