Filtruj według

Cena

Cena

  • 89,00 zł - 311,00 zł

Wykończenie

Wykończenie

Format

Format

Zastosowanie

Zastosowanie

Kształt

Kształt

Wzór

Wzór

Pomieszczenie

Pomieszczenie

PŁYTKI IMITUJĄCE KAMIEŃ

Płytki imitujące kamień to materiał, który coraz częściej wybierany jest do aranżacji zewnętrznych i wewnętrznych. Dzięki swojemu naturalnemu wyglądowi i wysokiej jakości doskonale komponują się z wieloma stylami aranżacyjnymi a w szczególności modną estetyką bliską naturze. 

Czy warto zdecydować nie na płytki imitujące kamień?

Płytki imitujące kamień posiadają wiele zalet, dzięki którym stają się coraz popularniejszym materiałem. Przede wszystkim zapewniają trwałą i odporną na trudne warunki nawierzchnię, która nie traci na wyglądzie i cechach użytkowych nawet po wielu latach użytkowania. Charakteryzują się naturalnym, kamiennym wyglądem przy zachowaniu gładkości i łatwości w utrzymaniu czystości. Są wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i wahania temperatury.

Wysokiej jakości płytki naśladujące kamień nie ustępują wyglądem naturalnym materiałom, jednocześnie charakteryzując się nieporównywalnie niższą ceną i łatwiejszą konserwacją. Dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, różnych fakturach i wykończeniach. Mogą imitować granit, marmur, piaskowiec, trawertyn i wiele innych gatunków kamieni. Można je stosować zarówno na elewacjach czy jako płytki tarasowe, jak i do aranżacji wnętrz we wszystkich pomieszczeniach. Tworzą trwałą i estetyczną powierzchnię zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynków.

Różnorodność płytek imitujących kamień

Płytki imitujące kamień to uniwersalny materiał do aranżacji mieszkań i domów w stylu rustykalnym, czy skandynawskim. Dobrze sprawdzają się również w przypadku wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych. Zróżnicowana kolorystyka pozwala wykorzystać je w każdym wnętrzu. Największą popularnością cieszą się płytki do złudzenia przypominające marmur w jasnej kolorystyce. Projektanci coraz chętniej sięgają również po płytki imitujące kamienie w intensywnych barwach takich jak granat czy szmaragd.

Czy warto wybrać płytki imitujące kamień na podłogę w kuchni

Płytki imitujące kamień to ciekawa propozycja na podłogę w kuchni. Mają one wiele zalet, które sprawiają, że doskonale sprawdzają się w tym pomieszczeniu:

• Są odporne na działanie wody i zabrudzenia. Doskonale znoszą wilgoć i plamy, które często pojawiają się w kuchni.

• Są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nie ulegają łatwo zarysowaniom i wgnieceniom mimo częstego użytkowania.

• Dostępne w wielu wzorach, kolorach i wykończeniach imitujących m.in. granit, trawertyn, piaskowiec czy marmur. Umożliwia to dopasowanie podłogi do aranżacji i mebli.

• Łatwe w utrzymaniu w czystości. Mają gładką, zmywalną powierzchnię, którą szybko wyczyścisz. Częste mycie i dezynfekcja nie stanowi dla nich problemu.

Na podłogę w kuchni najczęściej wybierane są kafle o wyglądzie surowego, ciemnego granitu, jasnego marmuru i ciepłego, trawertynu lub piaskowca. Te warianty płytek gresowych pasują do mebli kuchennych o nowoczesnym wykończeniu na wysoki połysk oraz drewnianych, matowych frontów w naturalnych barwach.

 

Aktywne filtry