Nowe Produkty

Nowe Produkty

Gres mrozoodporny

Płytki mrozoodporne – na taras, balkon, elewacje, do ogrodu

Gres mrozoodporny to must have na tarasie, schodach zewnętrznych lub w ogrodzie. Od zwykłych płytek odróżnia się tym, że jest niezwykle odporny na cykliczne zmiany temperatury w zakresie od -15 do +15 stopni Celsjusza. Ta właściwość sprawia, że mrozoodporny gres pod wpływem niskiej/wysokiej temperatury nie będzie pękać, odbarwiać się czy odrywać od podłoża. Jego ważną cechą jest też niska nasiąkliwość, gwarantująca nieprzedostawanie się wody i wilgoci w głąb materiału. Im jest ona mniejsza, tym większa jest mrozoodporność glazury. W naszym sklepie dostępny jest też mrozoodporny gres na schody antypoślizgowy. Szukając takiego, należy zwrócić uwagę na parametr oznaczony literą R – im jego liczba jest wyższa, tym powierzchnia płytek będzie mniej śliska.

Zastosowanie płytek mrozoodpornych

Kafle mrozoodporne znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie mieszkalnym i komercyjnym. Położyć można je nie tylko na zewnętrz - w ogrodzie, na tarasie czy balkonie, ganku, schodach wejściowych, ale i w wewnętrznych pomieszczeniach. Parametry mrozoodpornego gresu sprawiają, że świetnie spisuje się on we wnętrzach, w których panuje podwyższona wilgotność lub jest duże natężenie ruchu. Mrozoodporne kafle z powodzeniem zastąpią więc płytki łazienkowe, kuchenne oraz do przedpokoju. W tych wnętrzach mogą stanowić materiał wykończeniowy zarówno podłóg, jak i ścian.    

Gres mrozoodporny – estetyczne rozwiązanie na taras i balkon

Gres zewnętrzny powinien posiadać nie tylko odpowiednie parametry techniczne, ale i wyróżniać się atrakcyjnością wizualną i estetyką. To, dlatego jego producenci proponują różne kolory i wzory gresu i płytek gresowych mrozoodpornych. Szeroka oferta pozwala na stworzenie z nimi różnorodnych aranżacji. Obok zaskakujących wzorów i faktur takich jak gresy heksagonalne nasz sklep proponuje też zawsze modne klasyki takie jak eleganckie terazzo czy gresy imitujące marmur, drewno czy beton. Wszystkie te propozycje dostępne są w wielu rozmiarach. Mogą przybierać format tradycyjnych płytek ceramicznych lub też być tymi wielkoformatowymi.

Mrozoodporny gres na taras – wybór praktyczny i wygodny

Gres mrozoodporny na tarasie, balkonie, w ogrodzie czy w łazience to praktyczność i funkcjonalność na co dzień. Są one bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości, Aby zmyć z nich zabrudzenia, wystarczy letnia woda z dodatkiem detergentu lub płynu do mycia naczyń. Płytki mrozoodporne z naszego sklepu można też bezpiecznie czyścić z wykorzystaniem domowych sposobów takich jak roztwór wody z octem czy wody z mydłem i sodą oczyszczoną. Do mycia wykorzystać można zarówno klasyczny mop, jak i szorstką stronę gąbki, szczotkę z twardym włosiem, zwykłą miotłę, a w przypadku dużych powierzchni - myjkę  ciśnieniową, która zmyje zabrudzenia nawet z powierzchni fakturowanych i ryflowanych. Oprócz standardowych zabiegów czyszczących gres mrozoodporny nie wymaga pracochłonnej konserwacji. Dzięki temu zachowanie higieny i porządku na co dzień jest bardzo łatwe. Praktyczność płytek mrozoodpornych przejawia się nie tylko w ich prostym użytkowaniu, ale i montażu. Samodzielnie ułożyć może je nawet laik.

 

 

Aktywne filtry