PŁYTKI TARASOWE

Płytki tarasowe to jedno z lepszych rozwiązań do aranżacji tarasów czy balkonów. Stanowią trwałą i odporną na warunki atmosferyczne nawierzchnię, która w doskonały sposób komponuje się z przestrzenią na zewnątrz budynku. Dzięki płytkom tarasowym zewnętrzna przestrzeń do relaksu stanie się funkcjonalna i bardzo estetyczna.

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór płytek gresowych na taras w wyjątkowo korzystnych cenach. Oferujemy płytki imitujące kamienie, beton oraz drewno. Posiadamy kafle tarasowe w różnych rozmiarach, kolorach i wzorach, dzięki czemu każdy znajdzie najlepsze rozwiązanie dla swojego tarasu lub balkonu.

Jakie są zalety płytek tarasowych?

• Wysoka odporność na warunki atmosferyczne - płytki tarasowe wykonane są z materiałów odpornych na działanie wody, mrozu, temperatury i promieniowania UV. Dzięki temu tworzą trwałą nawierzchnię tarasów i balkonów.

• Estetyka - płytki tarasowe dostępne są w różnorodnych kolorach, kształtach, rozmiarach i wzorach. Każdy może dobrać płytki pasujące do stylu aranżacji tarasu oraz budynku.

• Funkcjonalność - płytki antypoślizgowe zapewniają bezpieczne korzystanie z tarasu. Powierzchnia płytek jest również łatwa do utrzymania w czystości.

• Trwałość i wytrzymałość – oferowane przez nas wysokiej jakości płytki tarasowe są wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych. Przy prawidłowej instalacji służą bezawaryjnie przez długie lata.

• Możliwości aranżacyjne - płytki tarasowe można układać w różnych wzorach, tworząc ciekawe desenie. Umożliwia to tworzenie oryginalnych nawierzchni tarasów w różnych stylach.

Jak dobrać płytki na taras?

Wybór odpowiednich płytek tarasowych zależy od kilku czynników. Przede wszystkim należy uwzględnić styl aranżacji tarasu i całego budynku, do którego pasować mają wybrane płytki. Proponujemy płytki w rustykalnym charakterze, o wyglądzie drewna, kamienia lub cegły, które świetnie sprawdzą się w stylu prowansalskim czy skandynawskim. Nowoczesne tarasy najlepiej wykończyć płytkami gresowymi o geometrycznych wzorach, jednolitych kolorach lub betonowej fakturze.

Kolejnym ważnym aspektem jest sposób układania płytek na tarasie. Możemy zdecydować się na klasyczny układ prosty, lub np. rombowy. Duże wrażenie robią tarasy o oryginalnym układzie płytek, np. w stylu patchworkowym lub wzorze geometrycznym. Efektowne tarasy i balkony o nietypowym wzorniczo układzie płytek potrzebują jednak odpowiednio przygotowanego projektu i doświadczonego wykonawstwa.

Przy doborze płytek tarasowych nie bez znaczenia pozostaje również ich wykończenie. Do wyboru mamy płytki nieszkliwione, matowe lub polerowane. Każde z tych wykończeń nada nawierzchni tarasu charakterystycznego wyglądu i właściwości użytkowych. Wykończenie nieszkliwione zapewni lepszą przyczepność i bezpieczeństwo użytkowania, natomiast płytki polerowane łatwiejsze są w utrzymaniu czystości. Dzięki naszej szerokiej ofercie stworzysz taras w wymarzonym stylu, który będzie funkcjonalny i trwały przez długie lata.

 

Aktywne filtry