Nowe Produkty

Nowe Produkty

Płytki drewnopodobne 120x20

Płytki drewnopodobne 120x20 cm to jeden z najpopularniejszych wyborów do łazienek, kuchni i przedpokojów. Określa się je jako kafle XXL, czyli płytki wielkoformatowe, których montaż niekoniecznie wymaga fugi. Położone bez niej tworzą gładką powierzchnię bez jakichkolwiek nierówności. Takie płytki podłogowe prezentują się niezwykle pięknie, przez co stanowią dobry wybór do wnętrza w stylu klasycznym, nowoczesnym, skandynawskim, industrialnym czy glamour. Dopasowanie płytek drewnopodobnych 120x20 cm do wystroju jest tym łatwiejsze, że w naszym sklepie znajdziesz zarówno kafle imitujące zabielone białe drewno, jak i buk, dąb czy ciemne deski egzotycznych gatunków np. wenge, heban.

Płytki drewnopodobne 120x20 – wybór nie tylko na podłogę

Płytki drewnopodobne 120x20 to częsty wybór na podłogę. Dzięki temu, że są one łatwe w montażu, pokryć można nimi duże, a także niewielkie powierzchnie.

Płytki wielkoformatowe 120x20 cm to dobry wybór nie tylko na podłogę, ale i na ściany. Ze względu na swoje właściwości świetnie sprawdzą się one w pomieszczeniach, gdzie panuje większa wilgoć, a o zabrudzenia jest łatwiej – czyli łazienkach, kuchniach, przedpokojach, spiżarniach, garażach, pralniach. Wykończyć możesz nimi wszystkie ściany lub tylko ich wybrane fragmenty. W tej drugiej konfiguracji płytki drewnopodobne 120x20 będą stanowiły elegancki dekor, który doda wnętrzu ciepła i przytulności. Jest to możliwe dzięki temu, że gres imitujący drewno doskonale oddaje jego wygląd – kolor, usłojenie, strukturę. Wysokiej jakości płytki ceramiczne od włoskich i hiszpańskich producentów na pierwszy rzut oka trudno odróżnić od oryginalnej drewnianej deski.

Płytki drewnopodobne – solidniejsze niż drewno

Drewniana podłoga kojarzona jest z solidnością i wytrzymałością. To dla tych właściwości wiele osób decyduje się na parkiet. Mimo swoich licznych zalet ma on jednak i wady. Droga i czasochłonna w utrzymaniu drewniana podłoga skutecznie do siebie zniechęca. Jeśli chcesz jednak cieszyć się jej estetyką, a jednocześnie zapomnieć o uciążliwej konserwacji i pielęgnacji postaw na płytki drewnopodobne. Wykazują one dużą odporność na zarysowania, odkształcenia, odbarwienia, a także działanie wilgoci i wody. Płytki drewnopodobne 120x20 nie wymagają też czasochłonnej pielęgnacji. Aby utrzymać je w czystości, wystarczy przetrzeć je mokrą ściereczką.

Na praktyczność płytek 120x20 cm wpływa nie tylko ich duża wytrzymałość, ale i inne właściwości. W naszym sklepie znajdziesz ten rozmiar kafli też w wersji mrozoodpornej oraz antypoślizgowej. Doskonale sprawdzą się one jako płytki tarasowe czy gres na schody. Dzięki swoim właściwością niestraszne będzie im zarówno działanie wilgoci, jak i duże wahania temperatury.

W naszym sklepie znajdziesz starannie wyselekcjonowane płytki ceramiczne imitujące drewno w wielu rozmiarach. Oprócz kafelków 120x20 cm proponujemy też te w wymiarach 60x60 cm oraz 120x30 cm. Stawiamy na płytki o dobrych parametrach, cenionych włoskich i hiszpańskich producentów. Nie wiesz, na jaki wzór się zdecydować? Masz wątpliwości co do parametrów gresu? Skontaktuj się z nami i uzyskaj profesjonalną pomoc w zakupach.

Aktywne filtry